O nama

Dječji vrtić ”Zapruđe” započeo je svoj rad kao podružnica Dječjeg Centra ”Novi Zagreb” u rujnu 1968. godine otvaranjem područnog objekta u Vankinoj ulici. U ožujku 1973. dolazi do promjena u radnoj organizaciji DC ”Novi Zagreb” te je iste godine izgrađen i otvoren objekt u Baburičinoj koji je sada naš centralni objekt i od tada je vrtić postao samostalan. Godinama je nosio ime političarke i narodne junakinje Kate Pejnović da bi početkom 90 – ih, poput osnovne škole, uzeo ime kvarta te se od tada zove DV ”Zapruđe”. U veljači 2011. s radom je krenuo i objekt u naselju Središće koji je 2012. proširen. U ožujku 2021. otvoren je novi područni objekt u Središću, u ulici SR Njemačke 2.
Danas vrtić ima ukupno četiri objekta u kojima je smješteno 29 odgojnih skupina i 585 djece.

Ravnateljica Dječjeg vrtića ''Zapruđe'' je Danijela Filković.
Predsjednik Upravnog vijeća je Marko Dvorski.

Predstavnik odgojitelja i stručnih suradnika u Upravnom vijeću je Ljerka Tijeglić.
Predstavnik roditelja u Upravnom vijeću je Davor Babić.

Centralni objekt:

• Baburičina 11  (tel: 6671-356)
  • ODGOJNE SKUPINE: Ribice, Patkice, Loptice, Zebrice, Lastavice, Žabice, Teddy Bears, Slonići, Leptirići.

Područni objekti:
  • Vankina 12 (tel: 6675-169)
  • ODGOJNE SKUPINE: Pandice, Krijesnice, Medeki, Lavići, Zečići.

• Ede Murtića 6-8 (tel: 6636-916)
  • ODGOJNE SKUPINE: Zvončići, Mace, Točkice, Maslačci, Šafrani.

• Savezne Republike Njemačke 2 (tel: )
  • ODGOJNE SKUPINE: Bubamare, Tratinčice, Mravići, Gusjenice, Skakavci, Magnolije, Pužići, Suncokreti, Pčelice, Makovi.